Uludağ Otelleri Kayak Turları
İnternet Reklam

Kombi Şikayet ve YorumlarıKombi Tavsiyeleri En Ucuz Kombi
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Arkadaşına email göndererek paylaş

Kombi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Kombi alırken önce aldıktan sonra pişman olmayacağımız bir ürünü seçmemiz gerekiyor. Sadece fiyatına bakarak bir karar vermek hatalıdır. Bunun için bir takım sorgulamalar ve dikkat edilmesi gereken durumlar bulunuyor. 

 • Tüm marka kombi ürünleri ile ilgili yetkililerden veya bayilerinden yeteri kadar bilgi alarak cihazları iyice tanıyın.
 • Çevrenize, bilgisi bulunan kişilere, dost ve akrabalarınıza, kısaca kombi kullanan tanıdıklarınızdan fikir alın. Kombi Şikayet ve Yorumları okuyup dikkat ediniz.
 • Kombi almaya karar verdiğinizde firmaların satış sonrası hizmetlerini araştırınız. Unutmayınız ki servis ve yedek parça hizmeti olmayan hiçbir üründen tam olarak memnun olamazsınız. Firmaların cihazları için verdikleri garanti ve sigorta şartlarını inceleyiniz.
 • Cihazların emniyet sistemlerini mutlaka inceleyin. Yıllarca kullanacağınız bu kombilerin uzun yıllar problemsiz çalışacak emniyet sistemleriyle donatılmış olmasına dikkat ediniz.
 • Ürün fiyatından ziyade, kullandıkça ekonomik olacak, örneğin yakıt bakımından en tasarruflu cihazı seçiniz. En kaliteli malzeme kullanılmış, en uzun ömürlü, ömür garantisi en yüksek, sizi içi ve dışıyla tatmin eden cihazı seçiniz.
 • Cihazın tipine ve ısıl kapasitesine mutlaka dairenizi inceleterek karar veriniz. Tam bir mühendislik çalışması yaptırmadan (ısı hesabı, baca analizi gibi) cihazınızı almayınız.
 • Kombi cihazı kalite standartlarını karşılıyor mu?
 • Kombi cihazı çevre dostu mu? Çevreye zararlı azot oksitlerin emisyon oranı düşük mü? ÖKOTECH amblemi var mı?

Tüm araştırmaları yaptıktan ve cihaz markasına karar verdikten sonra ana firmayı arayarak Kombi Bayileri arasından bölgenizdeki yetkili bayiyi öğreniniz. Cihazı herhangi bir yerden alarak başka bir tesisatçıya kesinlikle monte ettirmeyiniz. Cihazı yetkili bayiden alarak mutlaka yetkili bayiye monte ettiriniz. Unutmayınız ki yetkili bayiler bu konuda özel olarak eğitilmişlerdir. Yetkili bayiler olabilecek montaj hataları mevcut ise gidermekle yükümlüdürler. Aksi takdirde her marka cihazın montajında dikkat edilecek birkaç püf noktanın ihmalinde hem sistem hem de cihazda maliyeti çok fazla olabilecek arızalar meydana gelecektir.

 • Kombi cihazı kullanmaya başlayınca firma ile bakım sözleşmesi imzalayınız. Firmanın yetkili Kombi servisleri dışında kesinlikle müdahale ettirmeyiniz.

Kombi hakkında soru-cevaplar

 1. Kombi hangi malzemeden yapılır?
  Genel olarak Galvanizli çelik, DKP saç, bakır, alüminyum ve plastik parçalardan oluşur.
 2. Ne tür ekipmanlara sahiptir?
  Isıtma sistemi için gereken pompa, genleşme tankı, termostat, kontrol panosu gibi zorunlu sistem ve emniyet ekipmanlarına sahiptir.
 3. Kombi alırken nelere dikkat etmeliyim?
  Nasıl bir ürün alacağınız hakkında araştırma yapın. Isıtma sistemleri ile ilgili satış ve teşhir yapan bayileri gezin, broşür alın, teknik bilgi edinin. Tavsiye edilen cihazın kapasitesinin yeterli gelip gelmeyeceğini öğrenin. Bilinen, geniş servis ağı olan ve güçlü firmaların ürünlerini tercih edin ve mutlaka TSE damgası arayın. Ayrıca kombi tercihinde ilk maliyet değil, tüketim bedeli ve servis maliyetlerinin de önemli olduğu unutulmamalıdır.
 4. Kombileri birbirinden ayıran özellikler nelerdir?
  Genelde kombi teknik özellikleri aynı olmasına rağmen son teknolojik gelişmeler ile dijital kontrol paneli, full alev modülasyonu, yoğuşma teknolojisi, ön karışım teknolojisi (yanma havası ayarı yapabilmesi), arıza uyarı sistemi, dış hava sondası ve oda termostatı ile kullanım, aşırı soğuklarda donmaya karşı koruma, pompa sıkışmasına engel olma gibi ilave teknik özellikler ile kombiler birbirinden ayrılmaktadır.
 5. Evim için hangi kombi çeşidini tercih etmeliyim?
  Binada standartlara uygun müstakil baca mevcut ise bacalı, baca standartlarına uygun olmayan bir baca var ise veya baca yok ise kesinlikle hermetik kombi tercih etmelisiniz.
 6. Çift eşanjörlü kombimi yoksa tek eşanjörlü kombimi tercih etmeliyim?
  Tek eşanjörlü (birleşik eşanjör) kombilerde üç yollu vana gibi ilave ekipmanlar gerekmediği için arıza oranları düşmektedir. Eşanjör direkt alevle ısıtıldığı için verim yükselmektedir. Ayrıca tek eşanjörlü kombilerde pompa sıcak su alınması esnasında durduğundan pompa ömrü uzamaktadır.
 

Üye girişi

Kayıt olun En Güncel Kombi Kampanya ve Fiyatları'ndan haberdar olmak için üye olun.
25 Nisan 2018 - 12:31

Web Tasarım Firmaları

Web Tasarım Firmaları

Seo

Seo Fiyatları

Mitsubishi Klima

Mitsubishi Klima

Beretta Kombi Kampanyası

Beretta Kombi Kampanyası

Ariston Termosifon

Termosifon

Anket

Hangi Kombi Markasını Tercih Edersiniz?
 

Kimler çevirimiçi

Şu anda 73 konuk çevrimiçi

Günün Videosu

Kombi Kampanyaları Tanıtım Videosu izleyebilmek için Flash Player kurunuz


En Popüler Hermetik Kombi

Beretta CIAO 24 CSI HermetikBeretta

Isıtma ürünlerinde lider marka Beretta'dan 20.640 kcal/h kapasiteli CIAO 24 CSI

En Popüler Yoğuşmalı Kombi

Alarko Yoğuşmalı Kombi

Alarko

Alarko Seradens Premiks tam yoğuşmalı modeller yüksek verimi ile standartları değiştiriyor.

En Popüler Kombi Markası

Baymak KombiBaymak

Türkiye pazarında en popüler markalarından olan Baymak'tan Novadens Yoğuşmalı

En Çok Satan Kombiler

Demirdöküm KombiDemirdöküm

Sektörde en çok satan markalardan Demirdöküm Neva Hermetik, fiyatı ile yüzünüzü güldürüyor

En Çok Yorum Yapılan Kombi

Vaillant KombiVaillant

Hakkında en çok yorum yapılan markalardan Vaillant, özellikleriyle insanları cezbediyor.